Er zijn hieronder wat leuke en leerzame ideeën om aan de slag te gaan. De pagina wordt doorlopend aangevuld.
De Voorleeshoek. Klik hier.
Online Bibliotheek met luisterboeken. Klik hier.
Als iemand het leuk vindt om te rekenen, Kijk dan eens op deze website.
Cijfers en aantallen koppelen. Klik hier voor het bestand.
Cordaan heeft 6 trainingen opgenomen voor bewegen in zit.
- Aflevering 1
- Aflevering 2
- Aflevering 3
- Aflevering 4
- Aflevering 5
- Aflevering 6
Liberein in beweging: Oefeningen in zowel zit als stand.
- Oefening 1
- Oefening 2
Bumba
Nijntje
- Dans mee met nijntje
Ook Steffie.nl heeft een speciale website over bewegen en gezond eten. Klik hier.
Echt naar de dierentuin gaan kan natuurlijk nu niet. Gelukkig hebben veel dierentuinen daar een leuke oplossing voor. De dieren bekijken via de webcam.
Klik hier voor dierentuin Amersfoort.
Radio LoHo maakt ‘100% corona nieuws vrije radio’.
Hierbij de (tijdelijke) programmering:
· Maandag 10.00-12.00 uur - Robin - "Maandag Ochtend Show"
· Dinsdag 10.00-12.00 uur- Thijs - "Tuffel Fm"
· Woensdag 10.00-12.00 uur - Robin - "Woensdag Ochtend Show"
· Donderdag 10.00-12.00 uur uur - Robin - "Robin Radio"
· Vrijdag 10.00-12.00 uur - Thijs - "Vrijdag Ochtend Show"
Er kan gebeld worden voor een verzoekje naar (088 430) 4031. Voor een beetje positiviteit in de woonkamer en leuk voor cliënten om te luisteren! Verdere info staat op de site: www.radioloho.nl
Probeer voor wat afwisseling qua muziek te zorgen. Zing samen een lied of pak er een instrument bij. Ook zou eens klassieke muziek geprobeerd kunnen worden. Denk aan Beethoven vioolromance 1&2, deze is mooi en subtiel.
Om wat meer rust te creëren kan ook yoga-muziek aangezet worden: Loreena McKennitt, Enia, Nora Jones enz. Ook country muziek vinden veel mensen aangenaam om naar te luisteren.
Las ook af en toe bewust momenten van stilte in; zodat niet de hele dag een radio of tv aan staat.
Met een verfroller de buiten muren verven met water.
Bureau Zeggenschap heeft een lijst met tips voor thuisrecreatie opgesteld. Ook geven enkele leden van het Ervaringsteam van De Twentse Zorgcentra leuke tips. Bekijk de lijst hier.
De CliniClowns zijn elke doordeweekse dag online om te videobellen en chatten. Elke middag geven ze een interactieve liveshow waar kinderen zelfs met digitale taarten kunnen gooien. Als ze niet online zijn kunnen kinderen meer dan 50 CliniClowns-filmpjes bekijken, of chatten met elkaar. In 3 stappen kan je de app eenvoudig uitproberen:
1. Download de CliniClowns App in de App store of via Google Play.
2. Vul een e-mailadres in en kies een gebruikersnaam en wachtwoord.
3. Videobel meteen met CliniClowns of bekijk de filmpjes.
Mediajungle is een bordspel dat te leen is bij Bureau Zeggenschap. Nu hebben de makers besloten dat dit voor iedereen beschikbaar moet zijn. Via deze link kan het bordspel met de gratis speelfiguren gedownload en geprint worden.
Bekijk verschillende filmpjes op Youtube gemaakt door medewerkers van OKC de Iemenkorf voor ouders en kinderen thuis. Klik hier.
Daarnaast is er ook een ‘Belevingsgericht aan de slag' Pinterest pagina. Klik hier.
Cliënten op de groep en hun begeleiders kunnen online kerkdiensten bekijken en ook volgen via BoomTV.
Online kijken:
Om deze kerkdiensten online te bekijken is een speciaal wachtwoord nodig. Dit wachtwoord is alleen bekend bij de medewerkers van De Twentse Zorgcentra. Vanwege de privacyregels moet dat ook zo blijven. De medewerkers kunnen de cliënt assisteren als hij/zij een kerkdienst wil bekijken.
Het is mogelijk dat een contactclown of muzikant op de groep langskomt. Natuurlijk komen ze niet naar binnen, maar blijven op gepaste afstand achter het raam en zorgen zo voor een echte beleving voor de bewoners. Aanvragen kan via Recreatie@detwentsezorgcentra.nl.
Door het coronavirus moeten cliënten veel thuis zijn.
Zij kunnen voorlopig niet naar dagbesteding of naar het werk.
Er mag voorlopig ook geen bezoek komen.
We kunnen ons voorstellen dat cliënten graag eens met iemand willen praten.
Hiervoor hebben we de Luisterlijn gemaakt.
Ken jij een cliënt die gezellig een praatje wil maken?
Ken je een cliënt die graag tips wil over leuke dingen die je thuis kunt doen?
Ken je een cliënt die eens gebeld wil worden door een vrijwilliger?
Ken je een cliënt die in contact wil komen met andere bewoners van De Twentse Zorgcentra?
Ken je een cliënt die af en toe een kaartje of brief wil ontvangen?
Of ken je een cliënt met andere vragen?
Laat hem of haar dan bellen met de Luisterlijn.
Er wordt dan naar ze geluisterd.
En ze kijken samen met de client naar hoe ze de cliënt kunnen helpen.
De Luisterlijn kan elke werkdag gebeld worden tussen 10.00 uur en 16.00 uur.
Het nummer is 088 430 6888.
Het grote een fijne dag ondanks Corona Ideeënboek. In dit boek staan allerlei leuke ideeën en activiteiten om de dag lol en nut te geven. Klik hier voor het boek.
Voor cliënten