Kaarsen-en wijnmakerij/papierschepperij
Ambachtelijke producten van de LosserHof
De wijnmakerij

Op het landgoed de LosserHof ligt een wijngaard van één hectare met 300 druivenplanten, o.a. de soorten “Glorie van Boskoop” en de Arora voor de witte wijn. De vruchten worden in de wijnmakerij verwerkt tot de enige echte “Vin du LosserHof”, uiteraard van eigen receptuur. De werkers in de wijnmakerij produceren ook vruchtenwijnen van bramen, vlierbessen en appels. En ze maken jams, puur ambachtelijk. De wijnflessen zijn gebruikte; ze worden schoongemaakt en van etiketten voorzien. Recycling en hergebruik vormen de basis van de kleinschalige productie. De wijnen en jams worden verkocht in cadeauwinkel de Gildenhof of op bestelling geleverd aan derden. Ook is er een uitwisseling in het ambachtelijk lekkernijencircuit, want de leveranciers van de vruchten verkopen op hun beurt de LosserHof-producten. Volgens de LosserHofse wijnmakers “lopen vooral de rode halfdroge wijnen heel hard.”

De kaarsenmakerij

De kaarsenmakers hebben nooit een klacht over de producten gehad, zegt de begeleider. Integendeel, als de cadeaukaarsen worden afgehaald, schrijft de klant op het bestelbord vaak zijn waardering voor het speciaal voor hem gemaakte product. Qua vorm en kleur is elke handgemaakte kaars uniek. Ze worden in slechts kleine series gegoten van - ook hier recycling! – o.a. afval kaarsvet.
De kaarsenmakerij van de LosserHof maakt haar eigen ontwerpen. Natuurlijk zijn er de oranje voetballen als weer een EK of WK wordt gespeeld, maar ook tuinfakkels, kaarsen in wekflessen, geurpotten en kaarsen met foto’s. Specialiteit van deze “kleine onderneming” zijn de vierhoekige vrolijk maar ook sfeervol gekleurde kaarsen uit de eigen gemaakte mallen. Klootschietverenigingen nemen om cadeau te geven graag de grote kaarsen in de vorm van een kloot af. De kaarsproducten worden in De Gildehof verkocht, maar ook in geschenkenwinkels buiten de LosserHof.

De papierschepperij

Gebruikt papier wordt in een machine tot pulp gemalen en daaruit wordt “nieuw” papier geschept. In een combinatie met stukjes textiel en geverfde motieven, maken de cliënten wens-, trouw, rouw- en visitekaartjes. Een uniek procédé want elk kaartje is exclusief handgemaakt. Er wordt samengewerkt met de zeefdrukkerij op de locatie Almelo. De vormgeving en productie geschiedt in de LosserHof, waar de kaarten in de cadeauwinkel De Gildenhof worden verkocht. Maar de bijzondere wenskaarten vinden ook hun weg naar giftshops in de regio.